Elektrocentrály a motorová čerpadla HONDA, HERON


 

 

Heron logo 

 

                                 Prohlédněte si nové modely...

 

 HERON - Benzínový a plynový generátor 

 elektrocentrály 

• rámové pro industriální použití
• přenosné s tichým chodem

 Elektrocentrála HERON na stavbě

Typy a použití

Elektrocentrály lze dělit podle svých rozměrů a účelu použití na mobilní a stacionární.

Mobilní elektrocentrála bývá složena z trubkového rámu ve kterém je umístěn pevně spojený motor s generátorem. Hmotnost mobilní elektrocentrály zpravidla nepřekračuje 100kg aby byla zachována její mobilita. Používá se především v ostrovním provozu (tzn. na místech kde není možnost napájení z el.sítě).
Stacionární elektrocentrála bývá složena z pevného kvádrovitého rámu na kterém je posazeno motorgenerátorové soustrojí. Palivová nádrž je většinou umístěna uvnitř rámu. Hmotnost zařízení začíná na 150kg. Používá se především pro zálohu důležitých zařízení které je nutné udržet v chodu při výpadku
el.sítě.

 

Motor

Motor (wiki) je nejdůležitější součást motorgenerátoru a dle jeho typu lze motorgenerátory dělit na benzinové, naftové nebo plynové. Každý typ má své výhody i nevýhody a každý je předurčen pro určité použití. Nejčastěji se používá benzinový a naftový motor.
benzinový (zážehový) motor - používá se především pro menší elektrocentrály díky své nižší hmotnosti, snadnější startovatelnosti, nižší hlučnosti a levnější ceně. Nevýhodou bývá v porovnání s naftovým motorem kratší životnost, menší spolehlivost při startu i při chodu a nutnost použití sitiče při studeném startu.
naftový (vznětový) motor - používá se spíše pro větší motorgenerátory, především tam kde je požadavek na dlouhé doby provozu a bezproblémový start

motor HERON

 

Elektrocentrála benzínová 2,8HP/1,1kW

EG 11 IMR

 
HERON - Elektrocentrála benzínová 2,8HP/1,1kW
základní specifikace
počet fází 1f
napětí / frekvence 230V/50Hz
výkon max./ jmen. 1,1kW/1,0kW
účiník 1
motor
typ benzínový, čtyřtaktní jednoválec s OHV rozvodem, obsah 87ccm
max. výkon motoru 2,0kW (2,8HP)/4000min-1
spotřeba min. 0,6 l/kWh
startování ruční
generátor
typ asynchronní
AC jmen. proud 4,3A/230V
DC jmenovitý proud 8,3A/12V
hmotnost 28kg
objem nádrže 6,7 l
rozměry (v x š x d) 38 x 37 x 45cm
naměřený akustický výkon 66dB (A)
příslušenství kabel + svěrky k 12V zásuvce klíč na svíčku
Doporučená cena
*8990.-
 
naše cena
* 8490 kč

Tento typ je svým výkonem, stabilizací napětí a příznivou cenou určený především jako zdroj elektrické energie pro rekreační účely (na chatách, zahradách apod.). Stroj je osazený asynchronním bezuhlíkovým (bezúdržbovým) alternátorem se zvětšeným nebo širším jádrem. Tato konstrukce umožňuje srovnávat výkyvy napětí na stejnou úroveň, jako to je u synchronních alternátorů s použitím AVR. Proto je možné použít jej na napájení spotřebičů s elektronikou za podmínky dodržení správného postupu používání.

 

 

Čerpadlo motorové tlakové 6,5HP, 500l/min.

EMP

HERON - Čerpadlo motorové tlakové 6,5HP, 500l/min.
základní specifikace
max. sací hloubka 8m
max. výtlačná výška 80m
max. přepravní objem 500l/min. = 30m3/h
∅ sacího/výstup. hrdla 2" (50mm)
motor
max. výkon motoru 4,8kW (6,5HP)/4000min-1
spotřeba 1,2-1,5L/h
hmotnost 31kg
objem nádrže 3,6l
rozměry (v x š x d) 40 x 39 x 47 cm
obsah válce 208ccm
 Doporučená cena
 *13 690 Kč
 
 naše cena
*12 690 Kč
 
 

Díky své schopnosti vyvinout vysoký tlak přepravované vody je toto čerpadlo vhodné pro napájení tlakových, závlahových a kropicích systémů, dopravu vody s velkým převýšením a další účely, kdy je na tlak kladen větší nárok než na přepravní objem.

 

čerpadla    

• pro čistou vodu
• kalová pro znečištěnou vodu
• tlaková

 

konstrukce a výbava

 

Čerpadla Heron jsou vybavena osvědčeným 4-taktním motorem Heron s tranzistorovým, bezkontaktním zapalováním.
Kompaktní konstrukce, využívající pevné a lehké slitiny, eliminuje použití převodových řemenů či řetězů a zajišťuje tak zvýšenou spolehlivost a jednoduchou údržbu. Hřídel je osazena vysoce kvalitním keramickým kluzným těsněním s příměsí silikonu.

 

Všechny typy čerpadel Heron jsou vybavené systémem automatické ochrany při nízké hladině oleje. Sací koš zamezuje nasátí příliš velkých pevných částic a nečistot a chrání tak čerpadlo před ucpáním.

 

 

Čerpadlo HERON na stavbě

 


Kalová čerpadla Heron se vyznačují robustní konstrukcí, zesíleným trubkovým rámem, v němž jsou uložena, a masivní litinovou turbínou, díky čemuž dosahují velké odolnosti proti mechanickému poškození.
Mimořádně silný motor jim umožňuje čerpat i velmi znečištěnou vodu s obsahem pevných částic až do průměru 25 mm. Standardně dodávaná pojezdová kolečka a rukojeť zaručuje snadnou manévrovatelnost i v těžkém terénu